Facebook Sayfası

Facebook sayfamızı ziyaret ederek daha aktivitelerimizi ve haberlerimizi buradan da takip edebilirsiniz.

Cankurtarma Kursu - Dalgıçlık Eğitimi

 

 
Tssf / İls Cankurtaran Kursları 

Cankurtaranlık ülkemizde bir meslek.
 
Gerek gazetelerde, gerekse internet sitelerinde 7000 civarında Cankurtaran açığı olduğunu okumuşsunuzdur.

Bu konuda bilgi almak ve bu mesleğe sahip olmak istemez misiniz? 

Cankurtaranların çalışma alanı ve iş olanakları :
 
Cankurtaranlar havuzu bulunan otellerde ve plajlarda iş bulabilirler. İçişleri Bakanlığının 2009 yılında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuyla birlikte yayınlamış olduğu "Havuzu bulunan bütün otellerde ve plajlarda cankurtaran çalıştırma zorunluluğu" konusunda resmi yazısı vardır. 

Kurs Sonrası Ne Olacaksınız ?
 
Bronz Cankurtaran: Havuzlarda güvenliği sağlar ve hayat kurtarmak için temel eğitime sahiptir.
 
Gümüş Cankurtaran: Deniz ve göllerin kıyıları ile havuzlarda güvenliği sağlar ve hayat kurtarmak için temel eğitime sahiptir.

Altın Cankurtaran: Hayat kurtarmaya yardım etmek için temel eğitimi görmüş, Federasyonun üç yıldız dalıcı belgesine sahip, yapılan sınav sonunda başarılı olan kişilerdir.

Cankurtaran Bulundurma Zorunluluğu Hakkında Bilgi :
 
Uluslararası Mavi Bayrak Kriterleri'ne göre 2000 yılından itibaren Mavi Bayrak ödüllü plajlara getirilen Cankurtaranbulundurulması zorunluluğu, Cankurtaran eğitimi alanındaki hareketliliği de artırıyor. 
 
Birkaç yıl öncesine kadar yok denecek kadar az olan Lisanslı Cankurtaran sayısının artırılması konusunda "Cankurtarma Yönetmeliği" uluslararası standartlara uyum çerçevesinde, Cankurtaranlık konusunda bazı düzenlemeler getirdi ve "Turizm Bakanlığı Tesisler Yönetmeliği" havuz ve plajı olan otel ve diğer turizm işletmelerineCankurtaran bulundurmayı zorunlu hale getirdi.
 
Uluslararası Sertifikalı Meslek Sahibi Olmak İster misiniz ?

İşsizliğin arttığı bu dönemde 4 günlük bir eğitim sonrası, iyi ücretlerle, elit işyerlerinde çalışma imkanı sizleri bekliyor.

Mevcut iş ilanlarına Kariyer.net, Yenibiris.com ve Secretcv.com gibi kariyer sitelerinden "Cankurtaran" diye aratarak, Cankurtaran arayan işletmeleri görebilirsiniz... 

Son Güncelleme: Salı, 23 Ağustos 2011 14:42