Facebook Sayfası

Facebook sayfamızı ziyaret ederek daha aktivitelerimizi ve haberlerimizi buradan da takip edebilirsiniz.

Mudanya Sporda Geleceğini Planlıyor.

 

Mudanya sporda geleceğini planlıyor.

Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün hazırladığı ve Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği “Mudanya Sporda Geleceğini Planlıyor” projesi masaya yatırıldı. Burgaz Yelken Kulübü yer ve denize çıkış noktasında kalıcı bir yere ihtiyacı olduğunu dile getirdi gerekli notlar alındı. Yelken yarışları ve kulüplerin mudanyada çoğalması konuşuldu.

İlçe Spor Müdürünün Sosyal Tesislerindeki toplantıda, bu projeye ilköğretim 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin ilçe spor salonunda yetenek seçimi parkurunda teste tabi tutulacağı, elde edilecek verilerle öğrencilerin uygun spor branşlarına yönlendireceği bildirildi.

Projenin mimarı olan İlçe Spor Müdürü Engin Kaya, yaptığı konuşmada, Mudanya’da önemli bir spor potansiyel olduğuna dikkat çekerek, planlı bir çalışma ile bu potansiyeli başarıya dönüştürmeyi amaçladıklarını belirtti. Kaya, “Antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri, veliler ke Kulüplerin işbirliği ile hem sporun tabana yayılması hem de arzu edilen başarıya ulaşılması mümkün olacak. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalı, elini taşın altına koymalı” dedi.

Bursa İl Gençlik Spor Müdürü Süleyman Şahin ise, “Bu proje kabiliyetli sporcuların keşfedilmesini sağlayacak. Her türlü potansiyele sahip Mudanya’yı spor şehri yapmak istiyoruz” dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk , İlçe Gençlik Spor Müdürünün geliştirdiği projenin destekçisi olacaklarını, artan belediye bütçesinden spora daha fazla kaynak tahsis edeceklerini söyledi.

Kaymakam Adem Öztürk de, Mudanya’da sportif faaliyetlerin artması için destek olacakları sözünü verdi.

Projeye destek veren Uludağ Üniversitesi beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretim görevlisi Dr. Şenay Koparan, “Proje süresince akademik personel görevlendirerek ölçümlerin yapılmasına katkı sağlayacağız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirilecek olan yetenek testi programına beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler destek verecek. Yetenek testi sonuçlarına göre sporcular kulüplere yönlendirilecek, alacakları iyi bir eğitimle başarılı sporcu olmaları sağlanacak” dedi.

Toplantıya katılan Mudanya’daki spor kulüplerinin başkanları ve beden eğitimi öğretmenleri de katıldı.